۱۳۹۹ پنج شنبه ۹ بهمن
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/09/11 استفاده از ظرفیت گروه های اجتماعی برای کمک به مراکز توانبخشی
استفاده از ظرفیت گروه های اجتماعی برای کمک به مراکز توانبخشی
استاندار خراسان جنوبی گفت: باید از ظرفیت معین ها و گروه های اجتماعی برای کمک به مراکز توانبخشی استفاده کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری با بیان این مطلب در جریان بازدید از مرکز توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) بیرجند خاطرنشان کرد: معین های اجتماعی به واسطه تمکن مالی که دارند می توانند حمایت از مراکز توانبخشی را در قالب پیوست های فرهنگی اجتماعی فعالیت های اقتصادی خود لحاظ نمایند.
وی با خطیر خواندن حوزه های فعالیتی مراکز توانبخشی گفت: نهادهای دولتی و خیرین باید به گونه ای عمل کنند که نیازهای این مراکز مختصرتر شده به حداقل برسد.
استاندار تصریح نمود: واقعیت این است که بخشی از افراد جامعه به هر دلیل دچار معلولیت می شوند، لذا ما باید از تولد افراد با معلولیت مادرزادی جلوگیری کنیم.
ملانوری با اشاره به این که به لحاظ علمی این معلولیت ها منشأ و دلیل دارد، افزود: با پیشرفت های علمی صورت گرفته اصلاً پسندیده نیست که ما شاهد تولد بچه هایی باشیم که معلولیت جسمی یا ذهنی دارند.
وی تأکید کرد: تولد افراد معلول نشان می دهد که اقدامات ما در حوزه پیشگیری جدی نبوده است.
به گفته وی؛ باید با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی و تعریف راهکارهای لازم، از تولد چنین فرزندانی به خصوص در خراسان جنوبی جلوگیری شود.
استاندار به موضوع کرونا گریزی زد و گفت: در موضوع مدیریت بیماری کرونا نیز تأکید ما بر خود مراقبتی، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک توسط تمام افراد جامعه به همین جهت است.
ملانوری افزود: ما در موضوع کرونا هم بر پیشگیری از بیماری تأکید داریم و تجربه هم نشان داده که در قالب همکاری و همراهی و تعامل می توان از بروز و شیوع این بیماری پیشگیری کرد.
وی تأکید نمود: هزینه های پیشگیری از ابتلای به بیماری، قطعاً از درمان آن کمتر است.
استاندار با اشاره به موارد مطرح شده در جریان بازدید از بخش های مختلف مرکز گفت: موضوعاتی که عنوان شد پیگیری می شود و در راستای تکمیل مرکز آبدرمانی و توانبخشی نیز مساعدت خواهد شد.
ملانوری افزود: با راه اندازی استخر و فضای ورزشی موجود، تعداد زیادی از همشهریان می توانند از این مجموعه منتفع شوند.
تعداد بازدید: 106
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal