۱۳۹۸ جمعه ۹ اسفند
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
زمان باقي مانده تا انتخابات:
روزساعتدقيقهثانيه
1398/11/03 جلسه ستاد مديريت بحران شهرستان برگزار گرديد
جلسه ستاد مديريت بحران شهرستان برگزار گرديد
فرماندار شهرستان بشرويه گفت: علي رغم كم بودن ميزان بارندگي پيش بيني شده براي شهرستان،اما عدم نفوذ پذيري خاك و رطوبت بالا امكان وقوع رواناب را در بشرويه به وجود مي آورد.
علي شفيعي فرماندار شهرستان بشرويه در جلسه مديريت بحران اين شهرستان بيان داشت: با توجه به اينكه بارندگي ها را در پيش رو داريم مجددا تمامي دستگاه ها و نهادهاي خدمات رسان بايد آمادگي داشته باشند.
وي افزود: در بارندگي اخير با توجه به ميزان بالاي بارندگي،خوشبختانه به دليل اينكه اين بارندگي در طي دوروز و به شكل برف و باران بود رواناب و خسارت چشمگيري نداشتيم.
شفيعي ادامه داد: تنها چند مورد سقوط تيربرق داشتيم كه باتوجه به ايجاد خط جديد قطعي برق تنها چند ساعت بيشتر طول نكشيد.
وي افزود: به زودي نيز با ورود سامانه بارشي جديد به كشور در بشرويه هم بارندگي بيش از 10 ميليمتر داريم و كاهش دما را خواهيم داشت.
فرماندار شهرستان بشرويه اظهار كرد: ممكن است كاهش دما در بشرويه به شدت ساير شهر ها نباشد اما باتوجه به كاهش دما در سطح‌ استان و اينكه تغذيه در مسير به سمت شهرستان كاهش مي يابد، احتمال قطعي گاز را بايد بدهيم و از هم اكنون گلخانه ها، مرغداري ها و نانوايي ها بايد براي تامين سوخت ذخيره خود اقدام نمايند تا در صورت قطعي گاز متضرر نشوند.
شفيعي همچنين از مسئولان مربوطه خواست از بندسارها و بندهاي خاكي بازديد كرده تا در صورت بارندگي مشكلي به وجود نيايد.
وي بيان داشت: بارندگي پيش رو گرچه كمتر خواهد بود اما به دليل كاهش نفوذ پذيري زمين و رطوبت بالا در منطقه احتمال وقوع رواناب وجود دارد.
فرماندار شهرستان بشرويه همچنين تخريب بافت تاريخي به دليل بارندگي ها و ايجاد رطوبت در شهرستان را يك زنگ خطر جدي دانست و افزود: اگر روند بارندگي به همين شكل ادامه داشته باشد نه تنها بافت تاريخي و ارزشمند ما تخريب خواهد شد بلكه برخي‌از آثار ثبت شده ما تخريب مي شود.
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 136
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal