۱۳۹۷ شنبه ۴ اسفند
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1397/03/28 دستگاه هاي اجرايي در استان موظف هستند گام به گام همراه سرمايه گذار حركت كنند
دستگاه هاي اجرايي در استان موظف هستند گام به گام همراه سرمايه گذار حركت كنند
استاندار خراسان جنوبي كه در جلسه مشترك كارگروه تخصصي اشتغال و كميسيون هماهنگي بانك هاي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: مديران دستگاه هاي اجرايي ذي ربط بايد گام به گام همراه سرمايه گذار حركت كرده و تا رسيدن به نتيجه در كنار وي حضور داشته و او را حمايت كنند.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري، استاندارخراسان جنوبي، به نگاه ويژه بانك ها و دستگاه هاي اجرايي به شهرستان هاي استان خصوصاً شهرستان نهبندان اشاره كرد و ادامه داد: شهرستان نهبندان به دليل اهميت و جايگاهي كه دارد در دو دهه قبل داراي طرح توسعه بوده كه نشان دهنده اهميت اين شهرستان در استان و منطقه شرق كشور است.
دكتر مروج الشريعه، با بيان اينكه بايد به شهرستان نهبندان توجه ويژه اي صورت گيرد، ادامه داد: در صورت عدم توجه خاصي به اين شهرستان خصوصاً در حوزه اشتغال، كل استان دچار چالش خواهد شد ؛ از اين رو مي طلبد كه نگاه مديران به اين شهرستان عوض شود.
مقام عالي دولت در استان، هماهنگي بين دستگاه هاي اجرايي و بانك ها را مورد تاكيد ويژه قرار داد و افزود: ناهماهنگي هاي موجود بين دستگاه هاي اجرايي و مديران موجب خواهد شد تا مردم و سرمايه گذاران در سيستم اداري گرفتار شده و رسيدگي به درخواست هاي آنان طولاني شده و مشمول زمان شود.
مروج الشريعه، خاطر نشان ساخت: چهار دستگاه پيشران در حوزه اقتصادي اعم از اداره كل گردشگري، صنايع دستي و گردشگري ، تعاون، كار و رفاه اجتماعي ، جهاد كشاورزي و اداره كل ارتباطات زيرساخت با هماهنگي دفتر جذب و حمايت از سرمايه گذاري در جلسه اي تخصصي گره هاي اداري موجود در زمينه پرداخت تسهيلات را بررسي و راهكارهاي رفع آنها را به مركز ارائه نمايند.
استاندار خراسان جنوبي، ادامه داد: افزايش سقف تسهيلات پرداختي در استان ها، افزايش اختيارات كارگره هاي استاني، تسهيل فرايند پرداخت تسهيلات اشتغال و مباحثي از اين دست نيز مي تواند به عنوان پيشنهاد اين كميته به مركز ارائه گردد.
مروج الشريعه، توزيع متوازن اعتبارات اشتغال در سطح شهرستان ها را مورد تاكيد قرار داد و افزود: توزيع اعتبارات مشاغل روستايي خصوصاً اعتبارات صندوق كار آفريني اميد حتماً بايد در دستور كار قرار گيرد تا بتوان در عدالت توزيع اين اعتبارت نيز گام هاي اساسي برداشت.
وي خاطر نشان ساخت: براي اعتبارات سال 97، سهم اعتبارات شهرستان ها در حوزه اشتغال به همراه الزامات قانوني مربوطه احصاء و به شهرستان ها اعلام گردد تا طرح هاي مورد نظر را خود كارگروه هاي شهرستاني با توجه به مزيت هاي هر شهرستان و نيز مشكلات و درخواست هايي كه در آن منطقه وجود دارد انتخاب و اجرايي كنند.
تعداد بازدید: 68
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي
پيام گير: 32386000(056)     دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal