۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1397/12/28 عيدي استاندار خرسان جنوبي به مرزنشينان
عيدي استاندار خرسان جنوبي به مرزنشينان
سود حاصل از فروش سوخت مرزنشينان تا قبل از پايان سال به حساب مرزنشينان واريز مي گردد.
استاندار خراسان جنوبي در حاشيه كارگروه استاني فروش سوخت مرزنشينان گفت : با پيگيري انجام شده سهميه سوخت مرزنشينان استان از يك ميليون و 500 هزار ليتر به 10 ميليون ليتر در اسفندماه افزايش يافت كه اين اقدامي مهم در كمك به بهبود وضعيت معيشت مرزنشينان و تثبيت جمعيت در نقاط مرزي است.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي محمدصادق معتمديان ادامه داد: مرزنشينان قشري زحمتكش و مرزباناني غيور هستند كه در تامين امنيت استان و كشور نقش موثري دارند.
وي تصريح كرد: اينگونه اقدامات در جهت حمايت از اين قشر زحمتكش و موجب مهاجرت معكوس و تقويت امنيت و تثبيت جمعيت در نقاط مرزي استان خواهد شد.
استاندار خراسان جنوبي، با بيان اينكه اين كارگروه قبلاً در حوزه امنيتي فعاليت مي كردادامه داد: با توجه به ماهيت تجاري و اقتصادي اين كارگروه، تصميم گرفتيم در حوزه اقتصادي فعاليت هاي مرتبط دنبال شده و به انجام برسد.
معتمديان، با بيان اينكه 20 درصد از سود فروش اين سهميه متعلق به مرزنشينان عزيز است ، گفت: قبلاً اين رقم 15 درصد بود كه بر اساس دستورالعمل حديد ابلاغي به 20 درصد افزايش يافت.
مقام عالي دولت در استان با بيان اينكه اين رقم به مرزنشيناني كه داراي كارت مرزنشيني و در شعاع 20 كيلومتري از مرز قرار دارند تعلق خواهد گرفت، افزود: اميد است اين رقم با پيگيري‌هايي كه انجام مي شود باز هم افزايش يابد.
معتمديان، رقم واريزي از محل فروش 10 ميليون ليتر سوخت را 60 ميليارد ريال ذكر كرد و افزود: 50 درصد از اين مبلغ تا پايان سال جاري به حساب مرزنشينان عزيز واريز خواهد شد.
تعداد بازدید: 31
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal