۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/09/09 همه تلاش‌ها براي انجام وظيفه خدمتگزاري به مردم است
همه تلاش‌ها براي انجام وظيفه خدمتگزاري به مردم است
استاندار خراسان جنوبي از برنامه مديريت استان براي بهره‌گيري از توان شركت‌هاي بزرگ دولتي و دستگاه‌هاي خدمات‌رسان براي محروميت‌زدايي در اين استان خبر داد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري، محمدصادق معتمديان با سفر به بخش ديهوك شهرستان طبس، به طور سرزده در محل مصلاي نمازجمعه اين بخش حضور يافت و در جمع مردم با اشاره به سياست استفاده از ظرفيت همه دستگاه‌ها براي محروميت‌زدايي در مناطق مختلف استان گفت: با حضور معاون اول رييس جمهوري براي اجراي اين برنامه در چهار شهرستان مرزي زيركوه، درميان، سربيشه و نهبندان با استفاده از ظرفيت سپاه پاسداران، بنياد مستضعفان، بنياد بركت و كميته امداد امام خميني (ره) تعيين تكليف شده است.

وي افزود: برنامه دوم اين است كه براي محروميت‌زدايي در برخي بخش‌ها مثل ديهوك كه نسبت به شاخص‌هاي توسعه از ميانگين كشوري عقب‌تر هستند از توان برخي شركت‌هاي بزرگ دولتي و دستگاه‌هاي خدمات‌رسان استفاده شود، در همين راستا اعتبارات ويژه‌اي براي بهسازي شهر ديهوك به اين بخش تخصيص يافته است.

استاندار خراسان جنوبي اظهار داشت: همه تلاش‌ها براي انجام وظيفه خدمتگزاري به مردم انجام مي‌شود.

وي حمايت‌هاي همه جانبه مردم از انقلاب و نظام را ستود و گفت: ورود مردم در اتفاقات اخير توطئه اغتشاشگراني كه به دنبال آشوب و ناامن‌سازي كشور بودند را نقش بر آب كرد.

معتمديان با اشاره به خواسته مردم مبني بر گازرساني به بخش ديهوك خاطرنشان كرد: پروژه گازرساني به بخش ديهوك به صورت موقت از طريق سيستم CNG در ارديبهشت ماه راه‌اندازي شد اما بنا به درخواست‌هاي به حق مردم، بحث تغيير شرايط موجود در دستور كار قرار گرفت.

وي گفت: اجراي خط انتقال گاز به ديهوك به طول 69 كيلومتر، 450 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد كه با برنامه‌ريزي صورت گرفته، اواخر دي ماه با مشخص شدن پيمانكار و تجهيز كارگاه، وارد فاز عملياتي مي‌شود.

نماينده عالي دولت در خراسان جنوبي با اشاره به اين نكته كه بازه زماني تعريف شده براي اين پروژه دو سال است افزود: با اجراي اين پروژه كه مي‌تواند زمينه ساز تحول در منطقه باشد، روستاهاي در مسير هم از نعمت گاز بهره‌مند مي‌شوند، زيرساخت‌هاي توسعه رقم خواهد خورد و واحدهاي توليدي زيادي از آن بهره خواهند برد.

وي در تشريح اقدامات صورت گرفته در زمينه بهسازي راه‌هاي اين بخش هم گفت: براي سرعت بخشيدن به روند اجراي پروژه محور ديهوك - فردوس - بجستان 500 ميليارد ريال اعتبار درخواست شده كه اميدواريم با مجوزهاي اخذ شده و با تضمين دولت به زودي شاهد افتتاح اين پروژه باشيم.

معتمديان گفت: در راستاي بهسازي محور ديهوك به طبس، طي پيگيري‌هايي كه در وزارت راه و شهرسازي انجام شد، به دنبال اين هستيم كه مجوز طرح جديدي را در مجلس بگيريم تا به اين مسير اعتبارات خاصي اختصاص پيدا كند.

وي با اشاره به اعتبار 500 ميليارد توماني تعيين شده براي تكميل مجتمع هاي آبرساني استان در دو سال و نيم آينده، از تلاش استان براي رفع نيازهاي آبي روستاهايي خبر داد كه به صورت سيار آبرساني مي‌شوند.

وي به برنامه‌هاي دولت براي احداث يك هزار هكتار گلخانه در استان اشاره و تصريح كرد: سهم ديهوك از اين پروژه مشخص شده و ما براي تامين زمين و زيرساخت‌هاي لازم متعهد شده‌ايم، تسهيلات ارزان قيمت هم براي متقاضيان اين طرح در نظر گرفته شده لذا اميدواريم با استقبال مردم شاهد اجرايي شدن اين طرح در استان باشيم.

استاندار خراسان جنوبي گفت: پيش بيني ارزآوري اين هزار هكتار گلخانه 500 ميليون دلار است كه توليد 280 هزار تن محصولات گلخانه‌اي صادرات محور را به همراه دارد و مي‌تواند براي هشت هزار نفر به صورت مستقيم اشتغال ايجاد كند.

وي در پاسخ به درخواست‌هاي مردم درخصوص كمبود فضاهاي آموزشي بخش هم گفت: براي احداث يك باب مدرسه 6 كلاسه، يك باب مدرسه 3 كلاسه و يك سالن چند منظوره كارگاهي برنامه‌ريزي شده و براي رفع نيازهاي موجود و توسعه فضاهاي آموزشي بررسي‌هاي دقيق‌تري صورت خواهد گرفت.

معتمديان افزود: وجود مدارس كانكسي زيبنده استان نيست لذا حذف كامل اين مدارس در دستور كار ماست و تا سال آينده هيچ مدرسه كانكسي در استان نخواهيم داشت.

به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي حجت الاسلام ايزدي امام جمعه ديهوك هم طي سخناني ضمن تشكر از اقدامات دولت در اين بخش، بهبود وضعيت راه ها، تامين فضاهاي آموزشي مورد نياز و شبانه روزي شدن درمانگاه را از مهمترين خواسته هاي مردم اين منطقه برشمرد.

استاندار خراسان جنوبي همچنين با حضور در جمع نمازگزاران شهر ديهوك با مردم به گفت و گو پرداخت و مسائل و مشكلات آنها را از نزديك بررسي كرد.

معتمديان در ادامه سفر به طبس در مراسم بزرگداشت زنده ياد دكتر حسين صدقي از مفاخر اين شهرستان و پدر علم هيدرولوژي ايران حضور يافت.

وي با همراهي هيات همراه، امام جمعه و فرماندار طبس، آستان مقدس حضرت حسين بن موسي الكاظم (ع) را در اين شهرستان زيارت كرد.
تعداد بازدید: 337
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal