۱۳۹۸ جمعه ۹ اسفند
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/10/28 افزايش 10 برابري اعتبارات راه هاي سربيشه
افزايش 10 برابري اعتبارات راه هاي سربيشه
استاندار خراسان جنوبي گفت: اميدواريم با اجراي پروژه‌هاي در دست اقدام، شاهد رفع محروميت از شهرستان سربيشه و تحول اقتصادي در اين منطقه باشيم.
 
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، معتمديان با بيان اين مطلب در نماز جمعه عبادي سياسي سربيشه به تشريح برخي اقدامات دولت در اين شهرستان پرداخت.
 
وي خاطرنشان كرد: سربيشه از شهرستان هاي بااستعداد است و زمينه هاي خوبي براي توسعه دارد.
 
به گفته وي، مرز ماهيرود يكي از ظرفيت هاي بسيار خوب شهرستان سربيشه مي باشد كه مورد توجه دولت هم واقع شده است.
 
استاندار خراسان‌جنوبي با تأكيد بر سهم 30 درصدي ماهيرود از حجم صادرات جمهوري اسلامي متذكر شد: قطع به يقين مردم شهرستان به ويژه در بخش درح بايد از از اين سهم، بهره مند شوند.
 
معتمديان از همت دولت در افزايش 10 برابري اعتبارات راه هاي شهرستان گفت و تصريح نمود: تصميمات خوبي در بحث توسعه راه هاي شهرستان گرفته شده است.
 
وي ادامه داد: در همين راستا قطعه 22 كيلومتري جاده نهبندان- سربيشه به زودي به مناقصه خواهد رفت.
 
به گفته وي؛ با پيگيري هاي صورت گرفته اعتبارات راه سربيشه به درح از 3 ميليارد تومان به 20 ميليارد تومان افزايش يافته و قطعات جديدي از اين محور تا پايان سال به مناقصه خواهد رفت.
 
نماينده عالي دولت در استان با تأكيد بر اينكه جاده فراه از محورهاي بين المللي است كه توسعه منطقه را به همراه خواهد داشت، گفت: جاده فراه به ماهيرود، مسير ترانزيتي جمهوري اسلامي ايران تا آسياي ميانه را 400 كيلومتر نزديكتر خواهد كرد.
 
معتمديان ادامه داد:رونق بازارچه مرزي، منطقه ويژه اقتصادي و افزايش تعدد حمل و نقل هاي ترانزيتي از مهمترين نتايج احداث اين محور است و مي تواند باعث تحول در منطقه شود.
 
استاندار متذكر شد: قطعه اي از محور درح به فراه به پيمانكار سپرده شده و اين پروژه مهم به زودي به نتيجه مي رسد.
 
به گفته وي‌، دولت در راستاي محروميت زدايي از منطقه، ده ها پروژه را در دست اقدام دارد كه از آن جمله انعقاد تفاهم نامه با كميته امداد امام خميني(ره) كشور به منظور اجراي برخي پروژه ها در شهرستان، ساخت مسكن روستاييان، افزايش يارانه سوخت مرزنشينان و... را مي توان نام برد.
 
تعداد بازدید: 132
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal