۱۳۹۹ شنبه ۲۹ شهريور
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/11/24 مردم با مشارکت حداکثری در انتخابات باری دیگر دشمن را ناامید کنند
مردم با مشارکت حداکثری در انتخابات باری دیگر دشمن را ناامید کنند
محمد شفیعی ظهر سه شنبه در جمع راهپیمایان 22 بهمن ماه در روستای ماژان با بیان اینکه اقدامات انجام شده در انقلاب شکوهمند اسلامی ایران قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست.

وی گفت: تا زمانی که مردم پشت ولایت فقیه باشند به کشور هیچ آسیبی نخواهد رسید.

شفیعی اظهار داشت: در حال حاضر سخت‌ترین تحریم‌ها علیه ملت ایران توسط دشمنان اعمال می‌شود و دنبال این هستند که مردم را از نظام نا امید کنند.

فرماندار خوسف ادامه داد: هر کسی که دنبال اختلاف انداختن بین مردم باشد قطعاً در زمین دشمن بازی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مردم سخت‌ترین مشکلات را همچون 8 سال دفاع مقدس را گذرانده اند و اکنون نیز می‌توانند با همدلی و همکاری مردم، مسئولین این شرایط را پشت سر بگذارند.

فرماندار خوسف افزود: در حال حاضر تمام روستاهای بالای 10 خانوار برق رسانی شده است و تأمین برق روستاهای کمتر از 10 خانوار به وسیله پنل‌های خورشیدی در حال تأمین است.

شفیعی از راه اندازی بزرگترین نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 10 مگاوات در شهرستان خوسف با سرمایه گذاری 14 میلیون یورویی خبر داد و افزود: در شرایط بحرانی این نیروگاه به تنهایی می‌تواند کل برق شهرستان را تأمین کند.

فرماندار خوسف با اشاره به اینکه جمعیت به عنوان یکی از اصلی ترین شاخص‌ها در توزیع اعتبارات است افزود: با توجه به اینکه ملاک‌های پراکندگی و توسعه نیافتگی در این توزیع اعتبارات در نظر گرفته نشده سهم شهرستان از محل اعتبارات دولتی کمتر است.

وی گفت: علیرغم این کمبودهای اعتبارات پروژه‌های شاخص و بزرگی در شهرستان شروع شده است که می‌توان به عملیات گازرسانی به شهرستان اشاره کرد.

شفیعی گفت: گاز رسانی به 45 روستا در بخش ماژان با اعتباری بالغ 450 میلیارد ریال طی یک سال انجام شد و عملیات گاز رسانی به دهستان معدن قلعه زری با هزینه کرد 300 میلیارد ریال شروع شده است.

فرماندار خوسف گفت: میزان جمعیت دسترسی به گاز طبیعی در سال گذشته 30 درصد بوده است طی یکسال دو برابر شد و این شاخص به 60 درصد رسیده است.

شفیعی خاطر نشان ساخت: بیش از 70 درصد جمعیت شهرستان به امر کشاورزی و دامداری مشغول هستند و در راستای افزایش درآمد این قشر اقدامات بسیار خوبی شروع شده است.

وی ادامه داد: 68 واحد مرغداری فعال در شهرستان وجود دارد و در این راستا کشتارگاه دام و طیور با اعتبار یکصد میلیارد شروع شده است.

وی افزود: بزرگترین کشتارگاه دام در شهرستان 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم به زودی به بهره برداری برسد.

شفیعی با اشاره به دیگر ظرفیت شهرستان در بخش کشاورزی گفت: شهرستان خوسف بزرگترین تولید کننده عناب و نرگس در استان می‌باشد.

فرماندار خوسف ادامه داد: 5 معدن طلا در شهرستان خوسف وجود دارد که برای اولین بار طلا از معادن شهرستان استحصال شده است و به زودی کلنگ احداث دو کارخانه فرآوری مواد معدنی در معادن طلای شادان و کودکان به زمین زده خواهد شد.

فرماندار خوسف از آغاز عملیات احداث ده کارخانه در شهرستان خبر داد و افزود: امیدواریم تا بهار سال آتی بیشتر این کارخانه‌ها به بهره برداری برسد.

شفیعی از تخصیص سی میلیارد ریال جهت احیا و مرمت قنوات شهرستان خبر داد و افزود: تاکنون بیش از 90 قنات با همکاری مردم در روستاها احیا و مرمت شده است.

وی گفت: شهرستان خوسف از نظر میزان جذب اعتبار خارجی در استان پیشرو می‌باشد و تاکنون 900 میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری خارجی داشته ایم.

فرماندار خوسف با اشاره به اینکه تجربه‌های ناموفقی در بحث سرمایه گذاری خارجی همچون کارخانه فولاد در منطقه جفت رود در شهرستان وجود داشت که اگر حمایت‌های لازم از کارخانه چدن کویر خاوران صورت نمی‌پذیرفت سرنوشت این کارخانه نیز مثل کارخانه فولاد می‌بود.

شفیعی اظهار داشت: در حال حاضر حدود 400 نفر در کارخانه چدن کویر خاوران مشغول به کار هستند و با راه اندازی بقیه فازهای آن میزان اشتغالزایی در این کارخانه به هزار نفر خواهد رسید.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اهمیت انتخابات گفت: مردم با مشارکت حداکثری در انتخابات نشان خواهند داد انقلاب اسلامی برای آنها مهم است و دشمن را نا امید خواهند کرد.

تعداد بازدید: 996
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal