۱۳۹۹ پنج شنبه ۹ بهمن
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/09/09 جلسه هم اندیشی با جمعی از اصناف و بازاریان
جلسه هم اندیشی با جمعی از اصناف و بازاریان
🔹استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: قدرشناس همراهی اصناف و بازاریان با مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا هستیم.
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری با بیان این مطلب در جلسه هم اندیشی با جمعی از اصناف و بازاریان خاطرنشان کرد: این جلسه صرفاً برای تشکر از اصناف خوب هم استانی تشکیل شده است.
🔹وی با اشاره به آمار 90 درصدی همراهی اصناف کشور با محدودیت های اعمال شده طی هفته گذشته، تصریح نمود: در خراسان‌جنوبی، همراهی اصناف انصافاً بسیار مطلوب بوده و بیش از 95 درصد گزارش شده است.
🔹استاندار تأکید کرد: این که واحد صنفی باید باز باشد تا کاسب درآمدی کسب کند، بر هیچ کس پوشیده نیست با این وجود بازاریان عزیز استان به جهت حفظ سلامت مردم، این ضوابط را پذیرفته و نسبت به تعطیلی واحد صنفی خود اقدام نموده اند که جای تقدیر دارد.
🔹ملانوری با تأکید بر این که از اسفند ماه و همزمان با شیوع بیماری کرونا، بحرانی جدی در دنیا رقم خورد، گفت: کرونا، ویروسی است که مزدورانه و ناجوانمردانه سرایت کرد و همه حوزه ها را درگیر نمود.
🔹وی ادامه داد: غافلگیری ناشی از عدم شناخت این بیماری نیز وقت و انرژی زیادی از همه حوزه ها گرفت.
🔹به گفته وی؛ بنا به شرایط کشور و صرفاً به جهت مهار این بیماری، مجبور شدیم محدودیت هایی را در همه زمینه ها شاهد باشیم.
🔹استاندار با اشاره به همه گیری سریع ویروس کرونا، متذکر شد: متأسفانه از بزرگترین تبعات این بیماری، مرگ و میر هموطنانمان است که جای نگرانی زیادی هم دارد.
🔹ملانوری تأکید کرد: در این شرایط، چاره ای جز رعایت ضوابط بهداشتی نداریم.
🔹وی ادامه داد: بعد از گذشت این مدت و اتفاقاتی که طی این چند ماه شاهد بودیم به این نتیجه رسیده ایم که اولین اقدام، خودمراقبتی شخصی است، بعد از آن رعایت بهداشت در محیط خانواده و به همین ترتیب تا رده های بالاتر، تا این که زنجیره شیوع بیماری گسسته شود.
🔹استاندار اظهار داشت: درست است که وجود امکانات بهداشتی درمانی لازم، تجهیزات بیمارستانی و... همه در این شرایط ضروری می باشد اما همه این ها برای مرحله درمان بیماری ضرورت دارد.
🔹وی افزود: آن چه مهم می باشد، این است که به گونه ای اقدام کنیم که از ابتلای افراد به بیماری پیشگیری شود.
🔹به گفته وی؛ رعایت نکات بهداشتی 80 تا 90 درصد از بروز بیماری جلوگیری می کند.
🔹استاندار تأکید کرد: بر اساس آمار 51 درصد افرادی که تا الان با شرایط کرونایی درگیر شده اند ، در جمع های خانوادگی به این بیماری مبتلا شده اند.
🔹ملانوری خاطرنشان کرد: در این شرایط ما ناگزیر بودیم بین بد و بدتر یک گزینه را انتخاب کنیم که ما هم بد را برگزیدیم و با اعمال محدودیت ها، از ادامه برخی فعالیت ها جلوگیری شد.
🔹وی ادامه داد: ما می دانیم اعمال محدودیت ها، تبعات زیادی دارد اما در شرایط فعلی، راهکار مناسبی است.
🔹به گفته وی؛ باید بدانیم که هر چه بیشتر رعایت کنیم و سختی های این دوره را تحمل نماییم، در زمان کوتاه تری شاهد اتمام این دوره خواهیم بود.
🔹استاندار با اشاره به همراهی و همکاری اصناف در همه شرایط بحرانی اعم از سیل و زلزله و... گفت: در این دوران بحران کرونا نیز شاهد این همراهی و همکاری ارزنده هستیم.
🔹ملانوری افزود: از دو هفته تعیین شده برای اعمال محدودیت ها، چند روزی بیشتر نمانده و خاضعانه، ضمن عرض ارادت به  همه شما عزیزان، خواهش می کنم موضوع لزوم رعایت نکات بهداشتی را ترویج کنید تا تحمل این سختی ها نتایج خوبی به همراه داشته باشد.
🔹وی تأکید کرد: امیدوارم با رعایت این دستورالعمل ها به زودی شاهد تغییر رنگ شهرهای استان باشیم.
🔹شایان ذکر است؛ در این جلسه که با حضور جمعی از اصناف و بازاریان استان تشکیل شد، عده ای به نمایندگی، مشکلات حوزه فعالیتی خود را بیان نمودند و استاندار نیز وعده پیگیری و رفع موارد مطرح شده را عنوان نمود.
 
تعداد بازدید: 132
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal