۱۳۹۹ پنج شنبه ۹ بهمن
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/09/11 جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان به ریاست فرماندار برگزار شد.
جلسه ستاد مدیریت کرونا شهرستان به ریاست فرماندار برگزار شد.
🔸در جلسه امروز ستاد مدیریت کرونای شهرستان، فرماندار فردوس با اشاره به ترور بزدلانه و ناجوانمردانه دانشمند هسته ای برجسته کشور، شهادت شهید فخری زاده را تسلیت گفت و افزود: همه کسانی که پشت پرده این عمل ناجوانمردانه بودند، قطعا به سزای عملشان خواهند رسید.

🔸وی دهم آذر ماه، روز فردوس را به همه مردم خونگرم شهرستان فردوس تبریک گفت و از خدماتی که توسط شهرداری و شورا انجام شده است تشکر کرد.

🔸حلاج مقدم همچنین روز مجلس را به نماینده جوان و انقلابی حوزه انتخابیه حجه‌السلام نصیرایی، تبریک گفت.

🔸مقام عالی دولت در شهرستان ضمن تقدیر از کادر درمان شهرستان، از بازاریان و اصناف شهرستان و همراهی و همکاری بسیار خوب و حداکثری در اجرای طرح تشدید محدودیت‌ها تشکر کرد و گفت: بازاریان و اصناف با دلسوزی و احساس مسوولیت ایثارگرانه، بار دیگر نشان دادند که در کنار مردم و کادر درمان شهرستان حاضر هستند.

🔸فرماندار فردوس در ادامه گفت: از همه کسانی که به هر شکل به اصناف و کسبه شهرستان بدهی یا حساب دفتری دارند، درخواست دارم در این ایام نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند تا در کنار تسهیلات پیش بینی شده توسط دولت، کمکی باشد به جبران بخشی از کاهش درآمد بازاریان.

🔸حلاج مقدم همچنین گفت: تغییر رفتار و سبک زندگی در این ایام اجتناب ناپذیر است و همه ما باید برای مدتی مراسمات و جشن عروسی و حتی مراسم تدفین اموات را بدون ازدحام جمعیت برگزار کنیم.

🔸وی از ائمه جمعه شهرستان، نیروهای بسیج و داوطلب و خیرینی که در کمک به نیازمندان و راه اندازی قرارگاه سردار سلیمانی همکاری‌های خوبی داشتند و سایر نهادهای خدماتی که همراهی کردند، تشکر کرد.

🔸رئیس ستاد کرونا شهرستان فردوس در ادامه به همکاری خوب مردم در رعایت محدودیت تردد ها اشاره و ضمن تشکر گفت: در بحث سلامت مردم باکسی تعارف نداریم وباید همه دستگاه ها با متخلفین به خصوص با کارکنانی که دستورالعملها را رعایت نمی کنند، برخورد جدی نمایند.

🔸حلاج مقدم با اشاره به پتانسیل ائمه محترم جمعه و جماعت شهرستان در ترویج مسائل بهداشتی و جذب کمکهای مردمی، از امامان جمعه شهرهای فردوس و اسلامیه در همراهی و همکاری با ستاد مدیریت کرونا و تاکید بر اجرای مصوبات توسط ستادهای نماز جمعه و شناسایی و کمک به افراد آسیب دیده از کرونا، قدردانی نمود.

🔸وی ابراز امیدواری کرد با توجه به همکاری و همراهی خوب مردم، شاهد ادامه روند کاهش انتشار ویروس و به دنبال آن کاهش محدودیت ها باشیم.

🔸فرماندار شهرستان از مدیران ادارات و دستگاه های دولتی و اصناف و بازاریان خواست، به افرادی که دستورالعملها و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند، خدمات ارائه نکنند.

🔸معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان هم در این جلسه گفت:  از زمان اجرای محدودیت ها، در همه زمینه ها شاهد کاهش 50درصدی آمار بوده ایم.

🔸حسینی زاده در ادامه با بیان امار گفت : تا کنون 819 مورد کرونا مثبت در شهرستان از بین 2164  تست مشکوک که نمونه گیری صورت گرفته، ثبت شده است.

🔸وی گفت متاسفانه تاکنون 43 نفر از شهروندان شهرستان در اثر بیماری کرونا فوت کرده اند که 29 مورد در شهرها و 14 مورد در روستاهای شهرستان بوده است. وی میانگین سنی فوت شدگان را 80  سال اعلام کرد و گفت با توجه به آمار، سالمندان بیشتر در معرض ابتلا هستند.

🔸در ادامه فرمانده انتظامی شهرستان گفت: از ابتدای اجرای محدودیت ها تا کنون 3386 تردد در ایستگاه های کنترل تردد ورودیهای فردوس و اسلامیه ثبت شده که 679 خودرو برگشت داده شده اند.

🔸سرهنگ فولادی در ادامه گفت : 387 بازدید به همراه تیم نظارت اصناف شهرستان داشتیم که 79 مورد تذکر و3 مغازه در فردوس پلمپ شده است.

🔸وی گفت از زمان اجرای طرح تشدید محدودیت‌ها در زمینه اعمال قانون منع تردد شبانه تا امروز 68 برگه جریمه 200,000 تومانی بابت عدم رعایت ممنوعیت تردد درون شهری از ساعت 21 صادر شده است و در موضوع منع ورود خودروهای غیر بومی به داخل شهر هم 4 برگه جریمه یک میلیون تومانی صادر شده است.

🔸شهردار فردوس نیز از امکان استفاده از تصاویر دوربینهای کنترل ترافیک نصب شده در سطح شهر از دو روز قبل توسط پلیس راهور برای کنترل تردد و اعمال قانون خبر داد.

🔸در این جلسه ائمه جمعه شهرستان، دادستان شهرستان، ریس اداره صمت ، مدیر بیمارستان حضرت رسول(ص)، مدیر آموزش و پرورش و رئیس شورای شهر فردوس هم نکته نظرات خود را مطرح نمودند.
 
 
 
تعداد بازدید: 323
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت