۱۳۹۹ دوشنبه ۵ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/03/02 نزدیک شدن استان به زمان خروج از محرومیت در بخش ضریب نفوذ دیجیتال
نزدیک شدن استان به زمان خروج از محرومیت در بخش ضریب نفوذ دیجیتال
استاندار خراسان جنوبی گفت: به زودی در بخش ضریب نفوذ دیجیتال، خروج استان از محرومیت را اعلام می کنیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، معتمدیان با اعلام این خبر در مراسم افتتاح یکصدمین فرستنده دیجیتال استان در روستای نوقند درمیان گفت: با هم افزایی و کار تیمی دستگاه های اجرایی و نهادهای حمایتی تا هفته دولت امسال 50 فرستنده دیجیتال در استان راه اندازی می شود.

وی تأکید کرد: با راه اندازی این تعداد فرستنده، ضریب نفوذ دیجیتال در استان به میانگین کشوری و به عدد 96.5 درصد می رسد.

به گفته وی، از ابتدای اجرای طرح راه اندازی فرستنده های دیجیتال در کشور تا سال 97،تعداد 44 فرستنده در استان ایجاد شده در حالی که تنها در سال گذشته، به هم افزایی دستگاه ها 50 ایستگاه فرستنده دیجیتال در استان راه اندازی شده است.

استاندار با اشاره به عقب افتادگی های استان که ناشی از بی توجهی های صورت گرفته در دوران پیش از انقلاب بود، تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، علیرغم چالش های فراوانی که طی 41 سال گذشته داشتیم، در دولت های مختلف برای رساندن خدمات به روستاها و مناطق کمتر برخوردار تلاش های زیادی شده است.

معتمدیان افزود: در همین استان تا قبل از انقلاب، ما حتی یک متر جاده روستایی نداشتیم اما در حال حاضر در سطح استان بیش از 6500 کیلومتر راه روستایی مناسب داریم.

وی از پیشرفت های صورت گرفته در زمینه بهداشت و درمان، برقرسانی، گازرسانی و امکانات آموزشی در روستاها گفت و اظهار داشت: در حال حاضر تمام روستاهای استان از نعمت برق برخوردارند و با گازرسانی به 400 روستایی که امسال در برنامه های شرکت گاز قرار گرفته، همه روستاهای بالای 20 خانوار استان نیز گازدار می شوند.

استاندار در ادامه از اقدامات صورت گرفته برای آبرسانی به روستاها نیز گفت و متذکر شد: تمام تلاش استان بر این است که همه مجتمع های آبرسانی تا پایان دولت به اتمام برسد.


معتمدیان درخصوص بهره مندی روستاها از اینترنت هم گفت: چند روز پیش و همزمان با 1575 روستا در سطح کشور تعداد 76 روستای استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

وی ادامه داد: امیدواریم با برنامه‌ریزی هایی که انجام شده تا پایان دولت تمام روستاهای استان از اینترنت پرسرعت برخوردار شوند.

شایان ذکر است: امروز و طی مراسمی با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و جمعی از مدیران کل، یکصدمین فرستنده دیجیتال استان در روستای نوقند به بهره برداری رسید، راه اندازی این فرستنده از مصوبات سفر استاندار به شهرستان درمیان بود که به نمایندگی از 5 فرستنده دیگر افتتاح شد.
 
اعتبار هزینه شده برای این 5 فرستنده که در روستاهای سیاه خونیک در نهبندان، ماخونیک در سربیشه، آفریز و سینیدر در قاینات نیز به بهره برداری رسید، 26 میلیارد ریال است.
تعداد بازدید: 34
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal