۱۳۹۹ پنج شنبه ۹ بهمن
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/09/09 لزوم داشتن گفتمانی واحد در مقابله با بیماری کرونا
لزوم داشتن گفتمانی واحد در مقابله با بیماری کرونا

استاندار خراسان جنوبی بر لزوم داشتن گفتمان واحد در مقابله با بیماری کرونا در استان تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری با تأکید بر این مطلب در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا خاطرنشان کرد:  باید ادبیات، گفتمان،تصمیمات و سیاست گذاری ها در مواجهه با بیماری کرونا در همه حوزه ها یکی شود و سمت و سوی همه هم حفظ سلامت مردم باشد.
وی ضمن تشکر از مردم در همراهی با مصوبات ستاد کرونا متذکر شد: مردم اگر با چندگانگی در رفتار و تصمیمات مواجه شوند، مطمئناً مصوبات ستاد اجرایی نمی شود و این موضوع تبعات فراوانی به همراه دارد.
به گفته وی؛ همه ظرفیت های موجود، ائمه جمعه و جماعت، روحانیون، متنفذین و ...که نفوذ کلام دارند و تأثیرگذارند، باید از تریبون های در اختیار خود بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در راستای حفظ سلامت مردم استفاده نمایند.
استاندار با جدی خواندن شرایط بحرانی پیش آمده گفت: کرونا، سلامت مردم را نشانه گرفته و خیلی از افراد به ویژه آنها که بیماری زمینه ای دارند را درگیر نموده است.
ملانوری با تأکید بر تفاوت وضعیت موجود با همه بحران هایی که تاکنون رخ داده، اظهار داشت: این ویروس با تغییر مکرر و جهش و غافلگیری به حوزه های زیادی خسارت وارد کرده و برای مهار آن، چاره ای جز رعایت ضوابط بهداشتی و قرنطینه های خانگی نداریم.
وی به توصیه های آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان اشاره کرد و گفت: توصیه و تأکید ایشان بر کارشناسی دقیق، تصمیم قاطع و اجرای کامل مصوبات ستاد کروناست، نکته ظریف و مهمی که بر تصمیم گیری تخصصی تأکید دارد.
به گفته وی؛ بر اساس سفارش آیت الله عبادی ما باید با برخوردی قاطعانه اجازه ندهیم کسی تخطی کند و از رعایت پروتکل های بهداشتی و مصوبات ستاد کرونا سرباز بزند.
استاندار در این جلسه هم از همراهی اصناف با مصوبات ستاد قدردانی کرد و گفت: بر اساس آماری که امروز ارائه شد، 97 درصد اصناف، مصوبات را پذیرفته و در اعمال محدودیت های دو هفته ای همراهی داشته اند.
ملانوری تأکید کرد: این که این محدودیت ها، برخی از واحد های صنفی را بسیار متأثر می سازد و زندگی و معیشت بعضی از صنوف را تحت الشعاع قرار می دهد، بر هیچ کس پوشیده نیست با این وجود، اصناف و بازاریان عزیز این محدودیت ها را پذیرفته و برای حفظ سلامت مردم، واحد صنفی خود را تعطیل کرده اند.
وی متذکر شد: بدون تردید اگر همه ما ضوابط را رعایت کنیم و همکاری های لازم را داشته باشیم، به زودی شاهد کاهش آمار مبتلایان و فوتی ها و بالطبع تغییر رنگ شهرهای استان خواهیم بود و در نتیجه خواهیم توانست محدودیت ها را کاهش دهیم.
استاندار با اشاره به دستور کار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مبنی بر راه اندازی فروشگاه های اینترنتی و تلفنی خاطرنشان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت مکلف است نسبت به راه اندازی بستر فعالیت فروشگاه های اینترنتی و تلفنی اقدام نماید.
ملانوری گفت: هدف از این کار این است که شهروندان امن تر، راحت تر و با آسودگی خاطر بیشتر، مایحتاج خود را تأمین نمایند.
وی تأکید کرد: راه اندازی این فروشگاه ها خاص شرایط کرونایی نیست و برای همیشه کارایی لازم را دارد.
به گفته وی؛ با فعال شدن این فروشگاه ها، فروش کالا و خدمات با بروز هر حادثه و بحرانی متوقف نمی شود.
استاندار ضمن تشکر از رسانه ها و کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد کرونا گفت: ورود رسانه ها و کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی د به مباحث مرتبط با کرونا و انعکاس مصوبات ستاد قابل تقدیر است .
ملانوری افزود: هر چه در این زمینه بیشتر کار کنیم  و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در سطح وسیع تری صورت گیرد، نتایج بهتری حاصل خواهد شد.
وی به مصوبه جلسه قبلی ستاد هم گریزی زد و تأکید نمود: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، شبکه بانکی و دستگاه های خدمات رسان آب، برق، گاز و تلفن مکلفند در این ایام اعمال محدودیت ها شرایط مردم را مراعات کنند.
به گفته وی؛ همه حوزه ها مکلفند ساز و کارهای را فراهم بیاورند که مردم آسوده تر باشند.
استاندار صحبت هایش را با چند توصیه به مردم، مدیران دستگاه های اجرایی و ... به پایان رساند.
ملانوری گفت: توصیه همیشگی ما به مردم عزیزمان این است که باید روش زندگی خود را با شرایط موجود تطبیق دهند، سبک زندگی ما در این دوران تغییر کرده و دورهمی ها در این موقعیت، جایگاهی ندارند.
وی ادامه داد: وقتی گفته می شود بیش از نیمی از موارد ابتلای به بیماری ناشی از دورهمی ها و تجمعات خانوادگی است باید بپذیریم که در ابتلا و مرگ و میر نیمی از افراد دخیل هستیم.
به گفته وی؛ همچنان اصرار و تأکید ما بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است.
استاندار تصریح نمود: بر اساس آمار، درصد اندکی از افراد جامعه باعث نگرانی جمع کثیری از افراد می شوند و با کمک به شیوع بیماری، آشفتگی خاطر و نگرانی ایجاد می کنند.
ملانوری گفت: مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی نیز مکلفند جلسات خود را مطابق با رنگ بندی شهرها و با رعایت کامل ضوابط بهداشتی برگزار نمایند.
وی تأکید نمود: سرپیچی کارکنان دستگاه ها از ضوابط بهداشتی قابل اغماض نیست و برخورد قانونی به همراه دارد.
به گفته وی؛ با رعایت دستورالعمل ها و تغییر آمارها خواهیم توانست محدودیت های موجود را کاهش دهیم.
شایان ذکر است: اعضای حاضر در ابتدای جلسه گزارش های جامعی از اقدامات و برنامه های در دستور کار خود ارائه نمودند.
تعداد بازدید: 98
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal