۱۳۹۹ پنج شنبه ۹ بهمن
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/09/11 استفاده از ظرفیت علما و نخبگان در ارکان تصمیم گیری استان
استفاده از ظرفیت علما و نخبگان در ارکان تصمیم گیری استان

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری با تأکید بر این مطلب در نشست تخصصی با رئیس بنیاد نخبگان استان خاطرنشان کرد: علما و نخبگان به عنوان رهبران فکری جامعه هستند و در فرهنگ سازی نقش بسزایی دارند.
وی تصریح نمود: علما، نخبگان و اندیشمندان استان به واسطه تأثیرگذاری و جایگاه علمی که دارند، ظرفیت های بسیار خوبی می باشند که باید به درستی استفاده شوند.
به گفته وی؛ به کار بردن این پتانسیل های ارزشمند در کارگروه های تخصصی از برنامه های مهم کاری استان است.
استاندار با اشاره به برنامه هایی که به منظور توسعه همه جانبه و پایدار استان در دستور کار دارد، گفت: پروژه های زیرساختی و ابرپروژه هایی همچون احداث راه آهن، انتقال آب و دو بانده سازی جاده ها، می توانند زمینه ساز توسعه صنعت در استان و بالطبع بکارگیری نخبگان جوان در این بخش‌ها باشند.
ملانوری افزود: اجرای این پروژه ها با جدیت در حال پیگیری است و برای شتاب بخشی به روند اجرای آنها تلاش می شود.
وی اقدامات بنیاد نخبگان استان را در راستای حمایت از جامعه نخبگانی ارزشمند خواند.
به گفته وی؛ حمایت از این افراد خاص به جهت جایگاه و تأثیر گذاری که در استان دارند، بسیار مهم است.
رئیس بنیاد نخبگان استان نیز در این نشست، گزارشی از وضعیت جامعه نخبگان و افراد تحت پوشش این بنیاد و برنامه های بنیاد را در استان ارائه نمود.
احمدی زاده با اشاره به پروژه های عمرانی در دست اقدام استان گفت:ایجاد صنایع مادر و پروژه های زیربنایی، ضمن این که به توسعه استان کمک می کنند، می توانند با ایجاد صنایع و واحدهای تولیدی کوچک، فرصت های خوبی نیز برای استفاده از ظرفیت نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان فراهم آورند.
وی متذکر شد: بهره برداری از توانمندی و دانش نخبگان در گروه های اندیشه ورز می تواند به ارائه راهکارهای متقنی در راستای استفاده مطلوب از پتانسیل‌های استان و توسعه منجر شود.
تعداد بازدید: 113
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal