۱۴۰۱ شنبه ۱۱ تير
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/03/29 مسئولان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در سرلوحه کار خود قرار دهند
مسئولان، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در سرلوحه کار خود قرار دهند
استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی استان باید موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در سرلوحه کار خود قرار دهند چون هرچه این فرهنگ در جامعه پر رنگ تر شود، مشکلات کمتر و امنیت پایدارتر خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با تأکید بر این مطلب در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان خاطرنشان کرد: تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه جاری و ساری باشد در برابر توطئه ها و سختی ها مصون خواهیم بود.
به گفته وی؛ مسئولان باید به وظیفه خود در این خصوص به خوبی عمل کنند و نگاه خود را از حالت صرف اداری خارج نموده و به نگاه عمیق ملی در این باره تغییر دهند .
🔹وی با اشاره به این که بیکار بودن فرزند شهید و جانباز قابل قبول نیست، اضافه کرد: در شرایط فعلی کشور که باب شهادت هنوز باز است ، کار جهادی و تلاش شبانه روزی و تحمل سختی ها ابعاد جدیدی از فرهنگ ایثار و شهادت است.
🔹استاندار، سردار شهید سلیمانی را نمونه واقعی این موضوع اعلام و تصریح کرد: در نظرسنجی که توسط یکی از کشور ها انجام شده، شهید سلیمانی رتبه اول در مبارزه با استکبار را کسب کرده است که قطعاً این توفیق به دلیل اخلاصی است که وی در کارش داشته و سبب شده مردم جهان به وی ادای احترام کنند و به عنوان اسوه در این زمینه در دنیا مطرح شود.
قناعت با ذکر این نکته که بنیاد شهید به تنهایی نمی تواند در این خصوص گام موفقی بردارد متذکر شد: باید با تقسیم کار و تشکیل اتاق فکر، با بهره گیری از شیوه های جدید و با مشارکت دستگاه ها، اقدامات مورد نظر درباره ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، اجرایی شود.
در این جلسه مقرر شد؛ طی جلسه ای با محوریت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و با حضور نمایندگان دستگاه های مربوطه، بررسی های لازم درخصوص تابلوهای موجود در شهرها و روستاها با موضوع شهید و شهادت و همچنین چاپ کتاب هایی با موضوع وصیت نامه شهدا، صورت گیرد و نتیجه برای تصمیم گیری های نهایی در جلسه آینده این شورا مطرح شود.
همچنین مقرر شد؛ با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با موضوع ایجاد مراکز فرهنگی در کنار گلزار شهدا، جلسه ای با حضور نمایندگان دستگاه های مربوطه برگزار و نتیجه آن در جلسه آینده این شورا برای تصمیم گیری مطرح شود.
تعداد بازدید: 65
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal