۱۴۰۰ يکشنبه ۲۹ فروردين
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/12/05 انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان ، مطالبه اصلی خراسان جنوبی از دولت
انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان ، مطالبه اصلی خراسان جنوبی از دولت
استاندار خراسان جنوبی گفت: انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان، مطالبه مهم و اصلی ما از دولت می باشد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری با بیان این مطلب در حاشیه سمینار استانداران منطقه شرق کشور که با حضور استانداران خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، یزد، کرمان و سیستان و بلوچستان برگزار شد، خاطرنشان کرد: یکی از مطالبات خراسان جنوبی از دولت، در این سمینار، موضوع انتقال آب بود.
وی با تأکید بر شرایط تقریباً مشابه در استان های شرقی کشور، تصریح نمود: زمانی که به عنوان شش استان، مطالباتی از دولت داشته باشیم، نفوذ بیشتری داریم.
استاندار اظهار داشت: با توجه به خشکسالی‌هایی چندین ساله و تشدید شرایط کم آبی در استان ‌های شرقی کشور و از طرفی نیاز بخش‌های توسعه‌ای، اجرای انتقال آب از دریا بهترین گزینه است.
ملانوری از افتتاح طرح انتقال آب از خلیج فارس به کرمان خبر داد و متذکر شد: طرح انتقال آب از خلیج فارس به سمت یزد در حال اجراست و ما نیز مطالبه خود را برای انتقال آب از دریای عمان مطرح کردیم تا زودتر شاهد اجرای این امر باشیم.
به گفته وی؛ مطالبه استان، گزینه های انتقال آب از دو حوزه دریای عمان و خلیج فارس است که با اجرای آن شاهد توسعه هر چه بیشتر صنعت و کشاورزی باشیم.
وی آب را از اولویت‌های استان خراسان جنوبی برشمرد که باید به نحو احسن تأمین شود.
استاندار بازگشایی مرزها را از دیگر مطالبات استان در این سمینار عنوان نمود و اظهار داشت: در زمینه جمع‌بندی مطالبات استان‌ها و فعالیت بیشتر مرزها، بازگشایی بازارچه‌ها نیز پیگیری‌ شد.
ملانوری افزود: برای خراسان جنوبی، درخواست بازگشایی بازارچه های یزدان، دو کوهانه و گلورده را ارائه کردیم تا با فعالیت این بازارچه‌ها، کمک بزرگی به اشتغال و توسعه استان شود.
وی خاطرنشان کرد: خراسان جنوبی در گردشگری حرف‌هایی برای گفتن داریم و مرز مشترک با کشور افغانستان داریم لازمه فعالیت‌های این بخش به عنوان پیشران توسعه ارتباط معنادار و استفاده از منابع و فرصت‌ها با استان‌های همجوار است.
استاندار خراسان جنوبی افزود: کریدورها، بهره‌برداری از منابع، محورهای مواصلاتی، جاده‌ای، ریلی و هوایی، استفاده از مرز و استفاده از بندر چابهار نیاز است تا با هماهنگی و هم افزایی اقداماتی بین استان‌های همجوار برنامه ریزی شود که چطور می‌شود تا در ایجاد زیر‌ساخت‌ها از جمله راه آهن، جاده و غیره همکاری صورت گیرد.
تعداد بازدید: 112
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal